Ratownicy Nadgoplańskiego WOPR podsumowali sezon na wodach 2019 - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Ratownicy Nadgoplańskiego WOPR podsumowali sezon na wodach 2019

W październiku odbyło się spotkanie zorganizowane przez Nadgoplańskie WOPR w Kruszwicy. Jego adresatami byli wszyscy Ci, którzy mają wkład w działania na rzecz bezpieczeństwa na wodach. Największe zasługi i podziękowania należą się ratownikom.

W tegorocznym podsumowaniu wzięli udział samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, w tym Policji oraz instytucji, które wspierały w różny sposób działania ratowników. Spotkanie otworzył Prezes Zarządu WOPR Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Maciej Banachowski.

Na podstawie przygotowanych prezentacji omówił zakres tegorocznych działań, które prowadziło Nadgoplańskie WOPR dla zapewnienia bezpieczeństwa na wodach. Nie brakowało informacji o ilości interwencji i co najważniejsze, w podsumowaniu tego, że od sześciu lat nie było przypadku utonięcia w Jeziorze Gopło. Swój ważny odnośnik do bezpieczeństwa znalazły także przeprowadzone w 2019 roku działania profilaktyczne z udziałem oczywiście WOPR, strażaków, policjantów, strażników rybackich. Ponadto zamierzenia i plany działalności WOPR-u na przyszły sezon są bardzo ambitne oraz poszerzające zakres działalności przy użyciu nowych możliwości technicznych i szkoleniowych.

Podczas spotkania ratownicy WOPR, w ramach podziękowania za miniony sezon,  uhonorowali wyjątkowymi statuetkami tych, którzy mieli swój znaczący wkład we wspólne z nimi działania. Z ramienia Policji byli to: kom. Maciej Kujawiński z Zespołu do spraw Profilaktyki, Nieletnich i Patologii KWP Bydgoszczy, Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Radziejowie podinsp. Tomasz Pacholski, Komendant Komisariatu Policji w Kruszwicy podinsp. Jarosław Lisiecki i Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu asp. szt. Izabella Drobniecka.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka