Policjantki spotkały się z rodzicami uczniów - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Policjantki spotkały się z rodzicami uczniów

Dyrektor wraz z pedagogiem Szkoły Podstawowej nr 2 w Inowrocławiu zorganizowali spotkanie trójek klasowych rodziców. Zaprosili na nie policjantki, które omówiły zagadnienie dotyczące cyberprzemocy. Wszystko po to, by chronić nasze dzieci przed tym zagrożeniem.

Wczoraj (4.11) w SP nr 2 w Inowrocławiu odbyło się zebranie z rodzicami inne niż zawsze. Na spotkanie szkoła zaprosiła policjantki. Z uwagi na to, że pedagodzy starają się chronić uczniów przed realnym zagrożeniem jakim jest cyberprzemoc, starają się też dostarczyć fachowej wiedzy rodzicom. Dlatego rozmowa z nimi polegała na omówieniu, na czym polega cyberprzemoc i jak się przed nią bronić.

Stąd wizyta na zebraniu inowrocławskich policjantek. Powiedziały one na czym polega cyberprzemoc, za pomocą jakich nośników może się odbywać, jej formy, ale nie tylko. Policjantki głównie omówiły jak reagować na cyberprzemoc, gdzie i komu ją zgłaszać. Ponadto ważnym elementem rozmowy była odpowiedzialność nieletnich za przypadki łamania prawa związane z tym zagrożeniem. Apelowały do rodziców, by rozmawiali ze swoimi dziećmi i informowali, że nie są w internecie anonimowi. Wszelkie przypadki polegające na hejtowaniu, stalkingu, groźbach, czy obrażaniu kogoś, mają swój odnośnik w przepisach karnych.

Na koniec spotkania policjantki zadały pytanie: Rodzicu, czy wiesz co robi Twoje dziecko w internecie?

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka