Wysyłali pozytywne listy, by przeciwstawić się hejtowi - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Wysyłali pozytywne listy, by przeciwstawić się hejtowi

Data publikacji 06.11.2019

Nietypowe zajęcia przeprowadziły policjantki w klasie szóstej Szkoły Podstawowej nr 10 w Inowrocławiu. Nie ma zgody na hejt i obrażanie w internecie. Stąd stanowcza postawa policjantów i uczniów.

Dziś (6.11) w Szkole Podstawowej nr 10 w Inowrocławiu odbyły się zajęcia z uczniami klasy szóstej. Policjantki asp. szt. Izabella Drobniecka i asp. Justyna Piątkowska rozmawiały z młodzieżą o tym, w jaki sposób postępować, by uniknąć negatywnych zachowań w internecie. Uczniowie podzielili się swoją wiedzą. Rozgraniczyli też to, co można pozytywnego robić w internecie i na czym polega zachowanie negatywne, w rozumieniu również szkodliwych dla nastolatka treści.

Policjantki zaproponowały uczniom napisanie krótkich listów adresowanych do rówieśnika z ławki, które byłyby w treści przeciwstawne do hejtu. Stąd też w informacjach znalazły się treści pomocowe, koleżeńskie, grzecznościowe i takie, których czytanie wywołuje uśmiech na twarzy. Nie dajmy się hejtowi apelowały policjantki. Potencjał możliwości korzystania z internetu można wykorzystać w dobrym celu.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka
  • Policjantka omawia na czym polega cyberprzemoc.
  • Uczniowie uczestniczą w lekcji.
  • Policjantka relacjonuje o zagrożeniach w internecie.
  • Policjantka pyta uczniów na temat tego, czym zajmujemy się w internecie.
  • Uczniowie rzucają kartkami z informacjami przeciw hejtowi.
  • Uczennica czyta listy uczniów.