Pościg przez Złotniki za pijanym kierowcą - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Pościg przez Złotniki za pijanym kierowcą

Data publikacji 08.11.2019

Sygnał na policję o tym, że samochodem kieruje nietrzeźwy, który nie ma też uprawnień do jazdy, skutkował policyjnym pościgiem i zatrzymaniem go. Nie udała mu się próba ucieczki przed policyjnym patrolem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Dyżurny inowrocławskiej policji (5.11) po sygnale telefonicznym, skierował patrol w rejon gminy Złotniki Kujawskie. Z informacji wynikało, że wymieniony z nazwiska, pijany mężczyzna, kieruje samochodem marki Audi. Ma on również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Patrol, który podjął interwencję monitorował okoliczne drogi. Policjanci zauważyli poszukiwany samochód dając sygnał kierowcy do zatrzymania się. Ten jednak to zignorował. Policjanci rozpoczęli za nim pościg. Do zatrzymania doszło na jednej z ulic w Złotnikach. Uciekinier został obezwładniony i zatrzymany. To 33-letni mieszkaniec tej gminy. Szybko potwierdziło się, że faktycznie mężczyzna jest nietrzeźwy. W chwili zatrzymania miał 2,74 promila alkoholu w organizmie. Jechał też pomimo sądowego zakazu kierowania pojazdami, który ma ważny do czerwca 2021 roku.

Zatrzymany po tym, jak wytrzeźwiał w policyjnym areszcie, usłyszał zarzut prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości pomimo wcześniejszego prawomocnego skazania za to przestępstwo i niezatrzymanie się do policyjnej kontroli.

Wczoraj (07.11) mężczyzna stanął przed oskarżycielem. Jego decyzją został objęty policyjnym dozorem i musi wpłacić poręczenie majątkowe. Za przestępstwo, które mu się zarzuca, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka