Wiadomości

Zgłoszenia na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa poprawiają bezpieczeństwo na drogach

Data publikacji 08.11.2019

Ostatnio na terenie Inowrocławia mieszkańcy zaznaczyli na Mapie sygnały dotyczące złej organizacji ruchu drogowego i niewłaściwej infrastruktury drogowej w sześciu różnych miejscach miasta. Wszystkie spostrzeżenia policjanci sprawdzili i potwierdzili. Ustalenia policjantów mają swój dalszy ciąg.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zdobywa coraz więcej zwolenników. Sygnały na nią nanoszą mieszkańcy, którzy są kierowcami, a widzą na drodze jakieś braki lub nieprawidłowości, choć nie tylko oni.

Sygnały płyną od wszystkich tych, którzy co warte zauważenia, chcą mieć swój wpływ na bezpieczeństwo. Informacje na ten temat policjanci kierują do odpowiedniego zarządcy drogi, by ten zajął się ich weryfikacją, modernizacją i poprawą.

To tylko kilka przykładów, w których policjanci potwierdzili sygnały mieszkańców:

Ubytki w nawierzchni dotyczą skrzyżowania ul. Pileckiego i Toruńskiej. Zapadnięte studzienki kanalizacyjne w pasie drogi przy ul. Laubitza. O miejscach postojowych zbyt blisko przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Królowej Jadwigi i ul. Narutowicza. Brak oznakowania poziomego na skrzyżowaniu ul. Szymborskiej i ul. Nowej. Brak znaków odwołujących ograniczenie prędkości do 40 km/h dotyczy przejazdu kolejowego między Inowrocławiem a Cieślinem. Przejście dla pieszych natomiast wyznaczone w zatoce autobusowej to rejon skrzyżowania ul. Szymborskiej i ul. Czarlińskiego.

 

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka