O bezpieczeństwie w ruchu drogowym, prawach seniora i nie tylko - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym, prawach seniora i nie tylko

Data publikacji 27.01.2020

Zajęcia z dziedziny profilaktyki poprowadziły policjantki z seniorami Domu Dziennego Pobytu „Życzliwa Przystań” w Inowrocławiu.

Spotkanie, które przeprowadziły policjantki asp. Justyna Piątkowska i asp. szt. Izabella Drobniecka obfitowało w informacje i wskazówki oraz porady praktyczne. Policjantki podczas wizyty w placówce omówiły podstawowe prawa seniora, które dotyczą prawa: do wolności, bezpieczeństwa, do poszanowania życia prywatnego, rodzinnego i korespondencji oraz opieki zdrowotnej. Ponadto prawa zakazującego tortur i nieludzkiego, poniżającego traktowania. Zagadnienia zostały poparte przykładami i dyskusją z bywalcami domu. Policjantki zaprezentowały również materiał filmowy, który dotyczył praw, które przysługują służbom, by podkreślić zdecydowane działania wobec osób naruszających nietykalność policjantów, strażaków, czy ratowników medycznych.

Część spotkania policjantki poświęciły zagadnieniom dotyczącym bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nacisk kładziono na przekraczanie jedni w miejscach do tego wyznaczonych, odblaski oraz przykłady prawidłowych zachowań na drodze. Nie brakowało również przypomnienia o metodach stosowanych przez oszustów, by wejść do mieszkań seniorów w celu kradzieży, a także metod działania oszustów. Na koniec był również quiz polegający na udzieleniu odpowiedzi na pytania z tematyki poruszanej podczas spotkania.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka
  • Policjantka omawia prawa czlowieka
  • Na zdjęciu uczestnicy seniorzy
  • Spotkanie poświęcone było tez przepisom o ruchu drogowym
  • Był również quiz pytań o zagadnieniach omówionych podczas spotkania
  • Seniorzy uczestniczyli w spotkaniu z zaangażowaniem
  • Policjantka zaprezentowała film o działań służb ratunkowych