"Truck & Bus" na drogach powiatu inowrocławskiego - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

"Truck & Bus" na drogach powiatu inowrocławskiego

Inowrocławscy policjanci WRD przeprowadzili wczoraj działania pn. „Truck & Bus”. Głównym celem akcji było to, aby eliminować nieprawidłowości w przewozie osób i towarów.

Wczoraj (12.02.20) policjanci włączyli się w ogólnopolskie działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na kierowców samochodów ciężarowych, autobusów oraz busów. Kontrole głównie ukierunkowane zostały na bezpieczeństwo tych przewozów – w szczególności: stan techniczny pojazdów, trzeźwość i czas pracy kierowców, a także uprawnienia do kierowania oraz przestrzeganie przez nich przepisów drogowych.

Ujawnianie zachować polegające na stwarzaniu zagrożenia dla życia i zdrowia innych uczestników oraz eliminowanie takich kierowców z dróg, było głównym celem  akcji. Ma to bowiem  wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

We wczorajszych działaniach na drogach powiatu inowrocławskiego uczestniczyło łącznie 22 policjantów WRD i 6 z Oddziału Prewencji w Bydgoszczy oraz z żandarm wojskowy. Skontrolowanych zostało 157 pojazdów, w tym 37 ciężarowych. W 41 przypadkach kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość, 12 z nich to kierowcy ciężarówek.

Policjanci stwierdzili 5 przypadków złego stanu technicznego pojazdów. Ukarali mandatami karnymi 39 osób, pouczyli 31, a wobec 31 skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Zatrzymali też 10 dowodów rejestracyjnych.