„SZACUN DLA ZWIERZĄT!” - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

„SZACUN DLA ZWIERZĄT!”

Data publikacji 22.05.2020

„Szacun dla zwierząt!” pod takim hasłem odbył się zdalny konkurs dla uczniów ogłoszony przez Komendę Powiatową Policji w Inowrocławiu oraz Szkołę Podstawową nr 11. Temat ogromnie ważny! Dziś 22 maja obchodzony jest Dzień Praw Zwierząt.

Celem inicjatywy było podkreślenie, że jeśli ktoś krzywdzi zwierzęta i popełnia wobec nich przestępstwa, ponosi odpowiedzialność karną. Organizatorzy przeprowadzili wspólną akcję profilaktyczną, by przypomnieć o tym, że zwierzęta są chronione i mają swoje prawa. Ważne było też uświadamianie, że zwierzę nie jest rzeczą.

22 maja to Dzień Praw Zwierząt, który nawiązuje do uchwalenia przez Sejm ustawy o ochronie zwierząt. Dlatego warto pamiętać o tym, że o zwierzęta należy się troszczyć, opiekować się nimi i im pomagać. Zabronione jest używanie przemocy i zadawanie zwierzętom cierpień. Ci, którzy łamią te przepisy muszą liczyć się z konsekwencjami i surowymi karami.

Do Policji docierają niejednokrotnie sygnały o trzymaniu zwierząt w złych warunkach, o biciu ich i głodzeniu. Organizatorom akcji zależy na tym, by szybko na takie przypadki reagować, choćby poprzez powiadomienie odpowiednich służb. Dlatego chcąc zwrócić uwagę na ochronę praw zwierząt, warto było podjąć dyskusję na ten temat.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: praca pisemna i wesołe zdjęcie ze swoim zwierzakiem. Inicjatywa zjednała zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Nie zabrakło zdjęć z policyjnym akcentem. Uczniowie pisząc o swoich podopiecznych podkreślali działanie instytucji, którym należy takie sytuacje zgłaszać, wymieniając na pierwszym miejscu Policję. Opisywali też jak sami by postąpili, gdyby usłyszeli o znęcaniu się np. nad psem.

Oto wyniki konkursu:

KATEGORIA ZDJĘCIE:

klasy I-III:

Miejsca PIERWSZE: Ada Jakielaszek, Bartek Kazimierczak
Miejsca DRUGIE: Zofia Pawłowska, Jędrek Adamski
Miejsce TRZECIE: Kinga Górna

Wyróżnienia otrzymali: Dominik Kołodyński i Hanna Sparzyńska

klasy IV-VIII:

Miejsca PIERWSZE: Amelia Lewicka, Marcel Dolata, Nina Jankowska , Weronika Krotoszyńska
Miejsca DRUGIE: Amelia Cuber, Wiktor Żurawiński, Hubert Persak i Tymek Persak, Paweł i Marysia Mikołajczak, Natalia Wójcik, Adrianna Karasińska, Krzysztof Kaliski, Aleks Kapysz
Miejsca TRZECIE: Wiktoria Cylka, Wiktoria Libera, Brajan Wylandowski, Antek Żuk, Zofia Pilarska, Maja Misz, Marcelina Barawąs

Wyróżnienia: Aleksander Horbaczewski, Wiktoria Pestka, Kacper Sosnowski, Mateusz Witkowski, Marcin Okoński, Patryk Sikorski, Marcel Śmigielski, Julia Krzyżaniak, Mikołaj Oczkowski, Dominika Krysztofiak, Julia Adamska,

KATEGORIA PRACA LITERACKA:

Miejsca PIERWSZE: Maja Kwiatkowska kl. V, Amelia Lewicka kl.VIII
Miejsca DRUGIE: Dominika Wojdacz kl.V, Julia Krzyżaniak kl. VI
Miejsca TRZECIE: Kasia Kwiecińska kl. VII, Zosia Pilarska kl. VI

Wyróżnienia: Antoś Żuk kl.V, Klaudia Kijak kl.VII.

Z ramienia inowrocławskiej Policji konkurs realizowały: asp. szt. Izabella Drobniecka i asp. Justyna Piątkowska, z SP 11: pedagog Joanna Pstrong oraz Panie: Dorota Niezborała, Bogumiła Rotmańska, Katarzyna Sopolińska.

Fundatorem upominków był Powiat Inowrocławski oraz Szkoła Podstawowa nr 11 w Inowrocławiu.  Zwycięzcy otrzymują materiały piśmienicze i sportowe oraz książki.

Laureatom gratulujemy!

 

 

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka
  • Policjant z psem służbowym
  • Nagrodzeni uczniowie
  • Laureaci konkursu
  • Nagrodzeni uczniowie szkoły SP 11
  • Zwycięzcy w konkursie
  • Nagrody ufundowane przez Powiat Inowrocławski
  • Nagrody ufundowane przez szkołę