„Nigdy nie próbuj zdążyć przed nadjeżdżającym pociągiem” - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

„Nigdy nie próbuj zdążyć przed nadjeżdżającym pociągiem”

Data publikacji 28.07.2020

To właśnie hasło przyświecało działającym podczas wspólnej akcji policjantom i pracownikom PKP. Akcja była skierowana do kierowców, którzy na swojej drodze spotykają przejazd kolejowy. Ważne jest to, by bezpiecznie go pokonać.

Ostatnio na przejeździe kolejowo-drogowym w miejscowości Broniewice gmina Janikowo wspólne działania prowadziła inowrocławska "drogówka" i pracownicy kolei. Policjanci mł. asp. Wojciech Trawiński i mł. asp. Damian Domka tego dnia pełnili służbę na motocyklach. Z ramienia PKP w akcji uczestniczyli: Pan Krzysztof Jankowski zawiadowca PLK Zakładu Linii Kolejowych Sekcji Eksploatacji Inowrocław oraz ze Straży Ochrony Kolei: Pan Wojciech Trześniewski i Pan Tadeusz Krawczyński.

W czasie, kiedy była prowadzona akcja, tylko przez jedną godzinę,  przejazd w Broniewicach pokonało aż 90 uczestników ruchu. Policjanci skontrolowali 20 pojazdów.

Podczas tych prewencyjnych działań istotne było to, aby dotrzeć do każdego z informacją na temat zasad bezpiecznego pokonywania przejazdów kolejowo-drogowych. Dlatego służby rozmawiały z kierowcami, ich pasażerami, pieszymi, że wystarczy stosować się do podstawowych przepisów, a takie odcinki trasy pokonamy bezkolizyjnie i bezpiecznie.

Prowadzący akcję wręczyli 60 ulotek na temat bezpieczeństwa w rejonach przejazdów kolejowych.

  • Przejazd kolejowy w Broniewicach
  • Policjanci i pracownicy SOK na wspólnej akcji
  • Działania prewencyjne na przejeździe
  • Kontrola pojazdu w rejonie przejazdu kolejowo-drogowego
  • Bezpiecznego przejazdu życzą służby