„Zdrowo i bezpiecznie” - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

„Zdrowo i bezpiecznie”

Data publikacji 10.09.2020

Spotkanie pt. „Zdrowo i bezpiecznie” z grupą seniorów dotyczyło zasad funkcjonowania w pandemii i przepisów ruchu drogowego. Zajęcia poprowadziły policjantki.

Dom Dziennego Pobytu w Inowrocławiu odwiedziły wczoraj (09.09) policjantki: st. asp. Justyna Piątkowska i asp. szt. Izabella Drobniecka. Seniorzy od pewnego czasu uczęszczają już do placówki, oczywiście w reżimie sanitarnym z powodu pandemii. Właśnie też z tego powodu policjantki przypomniały seniorom jakie obowiązują zasady, gdy wchodzimy do sklepów, czy instytucji oraz środków komunikacji miejskiej Zakrywanie ust i nosa to obowiązek. Ponadto ważny jest dystans społeczny i dezynfekcja.

Policjantki także zwróciły też uwagę na osoby, które wykorzystują fakt pandemii i próbują okradać szczególnie osoby starsze. Dlatego zostało omówione jak należy postąpić, gdy ktoś przychodzi do mieszkania i oferuje nam do sprzedaży specyfiki, które rzekomo chronią przed koronawirusem lub go leczą. Takich leków nie ma, a osoba, która je oferuje jest oszustem.

Tematyka dotycząca ruchu drogowego, była oparta na zasadach poruszania się pieszych i rowerzystów. Wraz z seniorami „przegadaliśmy” podstawowe przepisy tych właśnie uczestników ruchu drogowego. Policjantki zaprezentowały film przygotowany przez inowrocławskich i bydgoskich policjantów pt. „Elementarz bezpiecznego poruszania się na rowerze, rolkach i hulajnodze”. Dyskusja, która wywiązała się po jego emisji dotyczyła m.in. jazdy rowerem i tego, jak prawidłowo powinni poruszać się rolkarze i ci, którzy jadą hulajnogami.

Spotkanie zakończył konkurs wiedzy dla seniorów, a dotyczący omówionych zagadnień. Trzy panie seniorki odpowiedziały na pytania bezbłędnie i otrzymały od policjantem upominki w postaci gadżetów związanych z bezpieczeństwem.

  • Policjantki na spotkaniu z seniorami
  • Zajęcia dotyczy zasad w pandemii i ruchu drogowego
  • Była pogadanka i prezentacje
  • Seniorzy obejrzeli także film edukacyjny
  • Seniorzy otrzymali policyjne gadżety