Wiadomości

Zespół Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu najlepszy w konkursie o Prawach Człowieka. Gratulujemy!

Data publikacji 20.11.2020

Powiat Inowrocławski, Inowrocławska Policja i Zakład Karny w Inowrocławiu zaprosili uczniów do multimedialnego konkursu pod tytułem „Prawa człowieka ma każdy z nas”. Zgłosiły się dwuosobowe zespoły z siedmiu szkół. Znamy już wyniki konkursu.

Celem inicjatywy było propagowanie wiedzy na temat praw człowieka, kształtowanie właściwych postaw w kontekście respektowania poszczególnych praw człowieka, ale też rozwijanie wyobraźni i kreatywności oraz kreowanie aktywności twórczej u młodzieży.

Zadaniem szkolnych zespołów było wybranie jednego z praw człowieka i nagranie filmu o tym czego ono dotyczy i jak należy dane prawo respektować. Na konkurs napłynęło 9 filmów z siedmiu ponadpodstawowych szkół powiatu inowrocławskiego. Oceniali je: aspirant sztabowy Izabella Drobniecka i starszy aspirant Justyna Piątkowska oraz przedstawiciele Zakładu Karnego podporucznik Krzysztof Spała i podporucznik Łukasz Lewandowski. W czwartek (19.11) w siedzibie inowrocławskiej policji odbyło się spotkanie z laureatami oraz ich opiekunami. Nagrody wręczały policjantki i podporucznik Krzysztof Spała.

Pierwsze miejsce zdobyli: Monika Olejniczak i Tomasz Piątkowski z Zespołu Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu. Opiekunem młodzieży była Pani Ewa Zielińska. Grupa przygotowała film o przeciwdziałaniu przemocy i nieludzkiemu traktowaniu.

Miejsce drugie należy do: Oli Drelich i Dominiki Płatała z Zespołu Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy wraz z opiekunem Panem Jerzym Ćwikła. Oni przedstawili w filmie tematykę prawa do uczciwego procesu.

Trzecie miejsce zajęły: Ewelina Łysiak i Klaudia Ciechanowska z Zespołu Szkół Chemiczno-Elektronicznych w Inowrocławiu z opiekunem Panem Henrykiem Domagała. Zespół zaprezentował prawo do wolności słowa.

Wyróżnienia otrzymali: Marysia Trojanowicz i Paula Jankowska oraz  Paweł Trojanowicz i Daria Wójkowska z Zespołu Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy z opiekunem Panem Jerzym Ćwikła.

Nagrodami dla uczniów były tablety, głośniki bezprzewodowe i sportowe torby. Upominki otrzymali również nauczyciele, którzy wspierali w konkursie młodzież. Fundatorem nagród jest Powiat Inowrocławski oraz Zakład Karny w Inowrocławiu.

Za udział w konkursie okolicznościowe dyplomy otrzymali: Kacper Woźniak i Artur Ciesielski z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Inowrocławiu wraz z opiekunem Panią Agatą Sikorską, Amelia Okoń i Szymon Czyżewski z Zespołu Szkół Weterynaryjno-Przyrodniczych w Kobylnikach z opiekunem Panią Joanną Kurczewską-Szczerba, Patryk Derkowski i Igor Tabaczyński z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Logistycznych w Inowrocławiu z opiekunem Panią Jolantą Mrugalską, Jesica Konewka i Natalia Roszak z Zespołu Szkół im. Kazimierza Wielkiego z Kruszwicy z opiekunem Panią Justyną Dębską.

Trzy najlepsze filmy zostaną przekazane wszystkim szkołom ponadpodstawowym powiatu celem wykorzystania na zajęciach związanych z prawami człowieka. Laureatom gratulujemy!

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Inowrocławiu

 

 

 • Policjantka wręcza nagrody młodzieży z Zespołu Szkół imienia Marka Kotańskiego w Inowrocławiu
 • Uczniów z Kotanskiego nagradza przedstawiciel Zakładu Karnego
 • Gratulacje dla młodzieży i nauczycielki z Kotańskiego za najlepszy film w konkursie
 • Nauczycielka z Zespołu Szkół imienia Marka Kotańskiego w Inowrocławiu otrzymała upominek od funkcjonariusza z Zakładu Karnego
 • Grupowe zdjęcie uczniów Kotańskiego i nauczycielki z policjantka i funkcjonariuszem Zakładu Karnego
 • Inowrocławski Chemik zajął trze4cie miejsce w konkursie
 • Przedstawciel Zakładu Karnego złożył gratulacje nauczycielowi szkoły Chemicznej
 • Pamiątkowe zdjęcie z uczniami Chemika
 • Funkcjonariusz Zakładu Karnego udziela wywiadu Miejskiej Telewizji na temat konkursu
 • Policjantka przekazuje paczki z nagrodami nauczycielowi szkoły z Kruszwicy
 • Przedstawiciel Zakładu Karnego rozmawia z dziennikarzami na temat inicjatywy konkursowej
 • Paczki z upominkami i nagrodami dla uczniów i nauczycieli