Powiat inowrocławski – działania pn. „Alkohol i narkotyki” - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Powiat inowrocławski – działania pn. „Alkohol i narkotyki”

Data publikacji 30.05.2017

Policjanci pionu ruchu drogowego przeprowadzili kontrole kierujących pod kątem sprawdzenia, czy jadą na trzeźwo. Na blisko pół tysiąca skontrolowanych, jedna osoba jechała po użyciu alkoholu i tym samym popełniła wykroczenie w ruchu drogowym.

Niedzielne (28.05) całodniowe działania na drogach powiatu inowrocławskiego, to prawie pół tysiąca skontrolowanych kierujących. Działania nosiły nazwę „Alkohol i narkotyki”, dlatego szczególny nacisk mundurowi kładli na to, czy kierujący jadą „bez wspomagania” alkoholem i innymi używkami.

22 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowało tego dnia 489 kierujących. W jednym przypadku ujawniony został kierowca, który jechał po użyciu alkoholu i popełnił wykroczenia z art. 87 § 1 kodeksu wykroczeń. Temu kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy. W 7 przypadkach mundurowi mając podejrzenie, że kierowcy mogą być pod wpływem środków odurzających został użyty tester. Wynik okazał się negatywny.

Obecne warunki atmosferyczne sprzyjają podróżowaniu. Trwająca fala upałów powoduje jednak u niektórych kierowców nerwowość, bo chcą szybko dotrzeć do celu. Pośpiech jednak to zły doradca. Ponadto „trzeźwy umysł” to podstawa dla tych, którzy siadają za kierownicę. Pamiętajmy też o tym, aby zaplanować sobie bezpieczny powrót do domu, jeszcze zanim zdecydujemy się na picie alkoholu. Wówczas unikniemy nieprzyjemnych sytuacji na drodze oraz konsekwencji prawnych.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka