Uwaga przejazd kolejowy ! Myśl co robisz ! ( Film ) - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Uwaga przejazd kolejowy ! Myśl co robisz ! ( Film )

Data publikacji 11.08.2017

Inowrocławska Policja systematycznie otrzymuje nagrania z kamer umieszczonych w rejonie przejazdów kolejowych. To, jak zachowują się uczestnicy ruchu często zatrważa, ale też rodzi dla nich konsekwencje. Stąd apel Policji o rozsądek !

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu otrzymują często materiał do oceny, pochodzący z kamer kolejowych. Widać na nich negatywne zachowania uczestników ruchu drogowego, podczas przekraczania strzeżonych i niestrzeżonych przejazdów kolejowych. Najczęściej wykroczenia ze strony kierowców pojazdów polegają na braku reakcji na znak STOP. Zdarzają się też inne przypadki takie jak: podejmowanie niebezpiecznych prób przejechania pod zamykającymi się rogatkami, a nawet jazda między nimi slalomem.  Wiąże się to także z uszkodzeniami rogatek czy półrogatek. W niewłaściwy również sposób postępują piesi i rowerzyści bagatelizując swoje zdrowie i życie.

Stąd apel Policji o zachowywanie się w tych miejscach zgodnie z prawem i odpowiedzialnie.

Osoby postępujące inaczej, narażają się na kolizje z pociągiem i w konsekwencji śmierć. W każdym przypadku ustalenia autora negatywnych zachowań policjanci będą bardzo konsekwentni i stanowczy, co do stosowanych represji.

Poniższy film przedstawia prawdziwe sytuacje, do jakich doszło na przejeździe kolejowym na terenie powiatu inowrocławskiego.

/autor filmu PKP PLK S.A. Bydgoszcz/

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka
Ładowanie odtwarzacza...