"Bezpieczny weekend – ostatni weekend wakacji” - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

"Bezpieczny weekend – ostatni weekend wakacji”

Data publikacji 01.09.2017

Trzy kolejne dni (01.09-03.09) to wzmożone działania policjantów na drogach powiatu inowrocławskiego. Można spodziewać się większego natężenia ruchu, bo wiele osób dopiero teraz będzie wracało z wakacji.

Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników dróg oraz dbać o zachowanie płynności ruchu. W szczególności mundurowi będą:

  • ujawniać i eliminować z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu,
  • reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie,
  • sprawdzać prawidłowość przewożenia w pojeździe pasażerów, korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, przewożenia dzieci w fotelikach  oraz przewożenia osób zgodnie z ilością miejsc w pojeździe, jaka została określona w dowodzie rejestracyjnym,
  • kontrolować stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia,
  • zwracać uwagę na prawidłowość poruszania się pieszych po drodze oraz posiadania przez nich obowiązkowych elementów odblaskowych.    

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę oraz zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów!!! Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien mieć na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych!

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka