Nietrzeźwa matka wiozła dwoje dzieci - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Nietrzeźwa matka wiozła dwoje dzieci

Data publikacji 01.09.2017

Tragicznie mogła skończyć się podróż matki z dwójką dzieci gdyby nie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Inowrocławiu. Kobieta kierowała autem mając półtora promila alkoholu w organizmie. Na domiar złego, w aucie nie było wymaganych fotelików, w których powinny jechać dzieciaki.

Patrol ruchu drogowego z Inowrocławia wczoraj (31.08.17) około 10.00 pełnił służbę na ul. Toruńskiej. Uwagę policjantów zwróciło jadące audi, w którym beztrosko podskakiwały dzieci. Mundurowi zatrzymali samochód do kontroli. Jak się okazało, dzieciaki siedziały na tylnym siedzeniu, a w aucie nie było wymaganych do ich przewozu fotelików.

Podczas rozmowy z 25-letnią kierującą policjanci nabrali podejrzeń co do stanu jej trzeźwości. Sprawdzenie wykazało, że miała ona 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dlatego, mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy i zobowiązali ją do kontaktu z rodziną w sprawie dzieci. Wkrótce maluchy trafiły pod odpowiednią opiekę.

Kobieta kierując autem po pijanemu popełniła przestępstwo, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdząją również, czy jej zachowanie nie naraziło dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Jeśli się to potwierdzi kierującej może grozić kara do lat 5 więzienia.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka