Odpowie za przestępstwo kradzieży z włamaniem na szkodę matki - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Odpowie za przestępstwo kradzieży z włamaniem na szkodę matki

Data publikacji 01.09.2017

Kryminalni z Inowrocławia przesłuchali w charakterze podejrzanego 18-letniego mężczyznę. Zarzuca mu się kradzież z włamaniem do piwnicy, skąd zabrał dwa rowery. Mężczyźnie grozi kara więzienia do 10 lat.

Dwa dni temu (30.08) mieszkanka Inowrocławia powiadomiła Policję o włamaniu do swojej piwnicy, skąd skradzione zostały dwa rowery wartości 2.300 zł. Podejrzewała o to swojego syna, nie myliła się. Kobieta, gdy zadzwoniła do dyżurnego inowrocławskiej Policji podała, że właśnie do mieszkania przyszedł jej syn, który jakiś czas temu ją okradł. Na miejsce przyjechał patrol, który podjął interwencję. 18-letni mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wyjaśnienia. Matka złożyła zawiadomienie o przestępstwie, z wnioskiem o ściganie i ukaranie syna.

Wczoraj (31.08) kryminalni postawili mężczyźnie zarzut kradzieży z włamaniem. Ustalili, że podejrzany jednego z rowerów pozbył się, porzucając go. Drugi jednoślad zaś, kierowany chęcią zysku, oddał do lombardu. Policjanci odwiedzili ten lombard i odzyskali rower. 

Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka