Wybierając się do lasu, dobrze się przygotuj! - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Wybierając się do lasu, dobrze się przygotuj!

Policjanci i leśnicy apelują oraz ostrzegają, że w lesie chwila nieuwagi może doprowadzić do zgubienia się. Przeczytaj policyjne wskazówki i zastosuj się do nich.

W ostatnim czasie dyżurny inowrocławskiej Policji odebrał trzy zgłoszenia o osobach, które zgubiły się w lesie. We wszystkich tych przypadkach zaginionymi byli seniorzy, którzy sami, bądź pod opieką rodziny poszli na grzyby. Interweniowali policjanci. Poszukiwania prowadzili także zatroskani członkowie rodzin. Zaginięcia mają swój szczęśliwy finał. Okoliczności ich skłaniają do refleksji i do apelu, że takich przykrych sytuacji można uniknąć.

Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami:

  • Najczęściej w lesie gubi ludzi pewność siebie. Są oni przekonani, że znają dobrze las. Niestety chwila nieuwagi ma swoje przykre następstwa.
  • Planując wyjazd do lasu trzeba się do tego dobrze przygotować.
  • Lepiej jest, gdy wybieramy się w towarzystwie, nie samemu. W razie niespodziewanych sytuacji, możemy liczyć na ich pomoc.
  • Pamiętajmy o zabraniu ze sobą „naładowanego” telefonu, co umożliwi kontakt w razie potrzeby.
  • Warto wyposażyć się w elementy, czy kamizelki odblaskowe, które zapewnią lepszą widoczność ludzi poruszających się po lesie.
  • Pamiętajmy też o właściwym ekwipunku. Warto zabrać kurtkę przeciwdeszczową, żywność, a co najważniejsze wodę. W sytuacji gdyby ktoś się zgubił, napoje nie doprowadzą do odwodnienia organizmu.

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka