Działania służb, by nauka rozpoczęła się bezpiecznie (Film) - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Działania służb, by nauka rozpoczęła się bezpiecznie (Film)

Data publikacji 04.09.2017

Wraz z pierwszym dniem szkoły do działań prewencyjnych przystąpiły służby mundurowe. Inowrocławscy policjanci i strażnicy miejscy we wczesnych godzinach rannych rozpoczęli akcję pn. „Bezpieczna droga do szkoły“. Działania prowadzone są na terenie całego powiatu.

Działania „Bezpieczna droga do szkoły“ prowadzone będą przez cały rozpoczynający się dzisiaj (4.09.17) tydzień. Głównym celem służb jest oddziaływanie prewencyjne, edukacja i przeciwdziałanie wszelkim zagrożeniom, które mogą się pojawić w związku ze zwiększonym natężeniem ruchu na drogach. Policjanci współdziałają w tym zakresie ze strażnikami miejskimi. Od dziś, w rejonach szkół, kierowcy muszą się spodziewać większej liczby patroli. Powinni też pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności w pobliżu placówek oświatowych.

Mundurowi rozpoczynają także wrześniową edukację, zwłaszcza tych najmłodszych, by znali oni podstawowe przepisy ruchu drogowego. Służby zatem będą instruować uczniów jak prawidłowo przekraczać ulicę.

Ważne jest także to, żeby dzieci były doskonale widoczne na drogach. Dlatego, pierwszego dnia, w rejonach szkół,  uczniowie spotkali się z niespodzianką. Wiele dzieci bowiem zostało wyposażonych w oblaskowe znaczki i kamizelki. Wręczali je policjanci, strażnicy miejscy oraz biorący również udział w działaniach Kierownik Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego Oddział Terenowy w Inowrocławiu Pan Jarosław Kopeć. Wraz z Kierownikiem WORD-u przy szkole SP nr 6 w Inowrocławiu profilaktycznie na rzecz bezpieczenstwa dzieci działali: asp. szt. Izabella Drobniecka, asp. szt. Jacek Piątkowski i policjanci WRD sierż szt. Mateusz Kowalcze oraz sierż. szt. Tomasz Okulski.

Fundatorem odblasków jest Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu, Urząd Miasta Inowrocław i WORD Oddział Terenowy Inowrocław.

Zatem bezpiecznej drogi do i ze szkoły życzymy!

 

 

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka
Ładowanie odtwarzacza...