Wiadomości

Społeczny program edukacyjny „Z sercem dla zwierząt” ruszył do szkół

Data publikacji 10.10.2017

To nowy program realizowany od maja na terenie powiatu inowrocławskiego w celu uświadamiania, że zwierzęta czują i nie wolno ich krzywdzić. Realizatorem programu są m.in. lekarze weterynarii, policjanci i liczni wolontariusze.

Program propaguje prawa zwierząt, ich humanitarne traktowanie, właściwą opiekę, zapobieganie aktom przemocy wobec nich oraz promuje adopcję zwierząt ze schronisk. Składa się on z działań edukacyjnych, informacyjnych, szkoleniowych oraz prewencyjnych. Dlatego ostatnio w ramach programu, policyjni przewodnicy, lekarze weterynarii i wolontariuszka z psem zawitali do jednej z janikowskich szkół.

Były pogadanki, prezentacje i pokazy. Prócz ciekawej części przygotowanej przez lekarzy weterynarii Piotra i Monikę Biegała, na temat właściwej opieki nad zwierzętami, rodzajów chorób i reagowania na krzywdzenie ich, zaprezentowali się również policyjni przewodnicy. Asp. Krzysztof Lamański i  st. sierż. Kamil Kornacki wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi, pokazali posłuszeństwo psów. Opowiedzieli także dzieciom jakie zadania realizuje pies w Policji. Wolontariuszka Pani Kasia wraz z psem Maratem opowiedziała o roli psa, który jest przewodnikiem osoby niedowidzącej. To ważne, by od najmłodszych lat uczyć dzieci prawidłowych reakcji na kontakt z różnymi zwierzętami, by zapobiega ich krzywdzeniu.