Nie krzywdź zwierząt, możesz za to odpowiadać - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Nie krzywdź zwierząt, możesz za to odpowiadać

Data publikacji 25.10.2017

W ramach powiatowego, społecznego programu edukacyjnego pn. „Z sercem dla zwierząt”, jego realizatorzy spotkali się z uczniami w Katolickiej Szkole Podstawowej w Inowrocławiu z niezwykłym scenariuszem zajęć.

Lekcje poprowadzili: Pani Marlena Gronowska Rzecznik Starostwa Powiatowego i ogromna sympatyczka zwierząt, lekarz weterynarii Pan Piotr Biegała, wolontariuszka Pani Katarzyna Głowacka i policjanci Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu zajmujący się profilaktyką społeczną asp. szt. Izabella Drobniecka i st. sierż. Michał Parzyszek.

Każdy z prelegentów zaciekawił dzieci innym zakresem informacji o tym jak należy, a jak nie postępować ze zwierzętami. Lekcje obfitowały w wiadomości, zajęcia warsztatowe, a także konkursowe. Trzeba bowiem dzieciom proponować różne formy zajęciowe, by wyniosły one z nich jak najwięcej. Przedstawicielka Starostwa zaprezentowała uczniom mnóstwo akcesoriów, które są niezbędne, by prawidłowo opiekować się psem.

W programie edukacyjnym uczestniczą nie tylko ludzie, ale też psy. Dlatego udział labradora o imieniu Marat, nie był przypadkowy. Pomaga on bowiem osobie niedowidzącej w poruszaniu się i codziennym funkcjonowaniu. Wskazówki lekarza weterynarii udowodniły dzieciom, że nie można zbliżać się, a tym bardziej dotykać, na przykład martwych zwierząt. Policjanci posługując się przykładami, wskazali dzieciom, że za określone negatywne sytuacje odpowiada właściciel psa. Osoba, która zaś znęca się nad zwierzętami i opiekuje się nimi w sposób niewłaściwy, może trafić nawet do więzienia.

Konkurs polegający na udzieleniu prawidłowej odpowiedzi na pytania zaproponowane przez mundurowych, nie obył się bez upominków. Dzieci otrzymały odblaskowe zwierzaki i słodkości. Upominki ufundowało Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu. Uczniowie szkoły byli zaskoczeni dużą różnorodnością form zajęć i zachwyceni lekcjami.