Wiadomości

Policjanci, weterynarze i wolontariusze edukują, że zwierzęta trzeba kochać

Data publikacji 09.11.2017

Na terenie powiatu inowrocławskiego wiele osób bardzo aktywnie działa w trosce o dobro zwierząt. Wszystko to zgodnie z celami społecznego programu edukacyjnego pn. „Z sercem dla zwierząt”.

Realizatorzy powiatowego programu odwiedzają szkoły, przedszkola, docierają do dorosłych, by przekonywać wszystkich do słuszności, że trzeba zapobiegać krzywdzeniu zwierząt. Jest wiele takich przypadków, że ludzie są oprawcami zwierząt, a tak być nie powinno. Dlatego program edukacyjny jest realizowany bardzo szeroko, by dotrzeć z misją do jak największej ilości osób.

Wczoraj (08.11.17r.) przedszkolaków „Muzycznej Krainy” w Inowrocławiu odwiedzili wyjątkowi goście. Byli to: weterynarz, policjanci, wolontariuszka, sympatyk klubu „Wolfteam” oraz ku zaskoczeniu dzieci, rasowe psy. Lekarz weterynarii Pan Piotr Biegała, inowrocławscy dzielnicowi: sierż. szt. Krzystof Jasiak i st. sierż. Krzysztof Kowalski, asp. szt. Dariusza Vollmuller z nakielskiej Policji i członek klubu „Wolfteam” zrzeszającego sympatyków sportów zaprzęgów psów rasy husky  i wolontariuszka Pani Katarzyna Głowacka z psem przewodnikiem dla osób niewidzących.

To od nich wszystkich dzieci dowiedziały się, że:

  • z dala od obcych psów i kotów,  mogą bowiem być chore i pogryźć,
  • nie dotykamy na przykład martwych ptaków,
  • opieka nad zwierzętami, to nie tylko z nimi zabawa,
  • pies ma takie predyspozycje, by pomagać jako przewodnik osób niewodomych,
  • psie zaprzęgi to ulubione zajęcie niektórych psich ras,
  • każdy, kto robi krzywdę zwierzętom, zneca się nad nimi, głodzi, odpowiada za przestępstwo.

Zajęcia były tak ciekawe, a przedszkolaki z uśmiechami i wypiekami na buziach były zainteresowane przebiegiem spotkania.