Szkoła w Murzynnie zgarnęła pierwszą i drugą nagrodę - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Szkoła w Murzynnie zgarnęła pierwszą i drugą nagrodę

Data publikacji 22.11.2017

Wczorajszy (21.1.17r.) finał konkursu plastycznego związanego ze zwierzakami był powodem przyjazdu gości do Szkoły Podstawowej w Murzynnie z nagrodami i upominkami. Uczniów i nauczycieli odwiedzili przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu, MDK-u oraz Policji.

Różne formy zainteresowania dzieci, młodzieży i dorosłych Społecznym Programem Edukacyjnym pn. „Z sercem dla zwierząt” powodują, że edukacja w tym zakresie zatacza coraz to szersze kręgi. Po raz pierwszy i z powodzeniem został przeprowadzony konkurs plastyczny pt.: „Latem nie zapominam o moim zwierzaku, razem spędzamy wakacje”. Organizatorami przedsięwzięcia była: Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Starostwo Powiatowe oraz Młodzieżowy Dom Kultury.

Dzieci miały za zadanie wykonać dowolną techniką pracę plastyczną ilustrującą postępowanie ze zwierzętami w czasie wolnym i wakacyjnym, które nie zwalniają nas z opieki nad nimi. Konkurs edukował także w zakresie takim, by  psy, nie były porzucane na czas urlopów lub pozostawiane w zamkniętym samochodzie. Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt prac, z którymi wnikliwie zapoznało się jury w składzie: asp. szt. Izabella Drobniecka i st. sierż. Michał Parzyszek z Komendy Powiatowej Policji, Edyta Fydrych, dyrektor MDK oraz Marlena Gronowska, kierownik biura promocji w Starostwie Powiatowym.

Najwyżej oceniono pracę Mai Szwagrzyk z klasy IV Szkoły Podstawowej w Murzynnie, która za zajęcie I miejsca otrzymała rower z rąk starosty inowrocławskiego Pana Tadeusza Majewskiego, patrona Programu "Z sercem dla zwierząt". II miejsce zajęła jej koleżanka z klasy V Aleksandra Otręba, dla której nagrodą był tablet. III  miejsce jury przyznało Julii Bartocha z sekcji plastycznej inowrocławskiego MDK-u, której nagroda zostanie wręczona w czasie otwarcia pokonkursowej wystawy. Aż sześciu innych uczniów szkoły w Murzynnie otrzymało wyróżnienia w postaci plecaków: Jowita Frankowska, Oliwier Cegielski, Nikola Jagiełło, Monika Paczkowska, Zuzanna Pawlak, Jakub Łapicz.

Realizatorzy programu działają szeroko, by uczyć, że zwierzęta są chronione prawem. Nieludzkie ich traktowanie to przestępstwo, za które ponosi się odpowiedzialność.