Pozytywnie rozkręceni w bezpieczeństwie (FILM) - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Pozytywnie rozkręceni w bezpieczeństwie (FILM)

Data publikacji 15.12.2017

Zadania, rebusy, zmagania intelektualne i sportowe zaproponowali uczniom Szkoły Podstawowej nr 9 w Inowrocławiu organizatorzy meetingu o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

„Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Z tą ideą (14.12.17r.) organizatorzy przystąpili do realizacji ciekawego wydarzenia adresowanego do uczniów klas czwartych. To oni niebawem będą starać się zdobyć karty rowerowe. Nie obyło się bez rywalizacji klas. Wszystkim zaś kibicowała policyjna maskotka. Organizatorem meetingu byli: Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy, Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria”, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Inowrocławiu, PZU "Życie" i Fundacja "Żyć bezpiecznie".

Wydarzenie otworzyła Dyrektor ZSP nr 1 w Inowrocławiu Pani Grażyna Kadłubowska i Przewodniczący ZW NSZZP podinsp. Piotr Kujawa. Nie tylko serdecznie powitali młodych uczestników w murach szkoły ponadgimnazjalnej, ale już na samym początku zachęcili ich do aktywnego udziału. Przebieg imprezy był bardzo żywiołowy i ciekawy, bo przedstawicielki „Flandrii” malowały dzieciom twarze i mówiły o zdrowym odżywianiu. Policjanci zaproponowali czwartoklasistom: praktyczny pokaz noszenia odblasków, tor przeszkód w alkogoglach, cykl ważnych informacji o zagrożeniach na drodze i jak ich unikać, kącik znawcy przepisów ruchu drogowego, rebusy i krzyżówki. Wszystko na temat bezpieczeństwa na drogach oraz w życiu, do czego nawiązują także działania prowadzone przez PZU i fundację.  

Nieodłącznie uczniów podstawówki wspierali uczniowie klasy policyjnej ZSP nr 1, którzy nie tylko im towarzyszyli podczas całej imprezy. Pokazywali, że swoją postawą i zainteresowaniem tematyką policyjną, warto uczyć się w klasie o takim profilu. Czas upłynął wszystkim bardzo szybko na inspirujących formach edukacji. Na koniec wśród uczniów, którzy prawidłowo rozwiązali krzyżówki i rebusy, wylosowane zostały pluszowe maskotki, takie szczególne, bo z policyjną czapką. Każdy uczestnik otrzymał także szereg elementów odblaskowych, edukacyjnych książeczek i gadżetów związanych z bezpieczeństwem.

Meeting dla uczniów zorganizowali - przewodniczący ZW NSZZP podinsp. Piotr Kujawa i V-ce przewodniczący Marek Ziomek, z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy asp. szt. Tomasz Trybuszewski, asp. Sławomir Szeląg, z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu asp szt. Izabella Drobniecka i st. sierż. Michał Parzyszek, ze Stowarzyszenia Wzajemnej Pomocy „Flandria” panie - Ewa Błońska, Janina Dunaj i Maja Adamska, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Inowrocławiu z Panią Dyrektor Grażyną Kadłubowską, nauczycielem Panem Henrykiem Domagałą i uczniami klasy policyjnej.

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka
Ładowanie odtwarzacza...