Aresztowany za podpalenie kamienicy - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Aresztowany za podpalenie kamienicy

Data publikacji 05.01.2018

Podejrzany o podpalenie 32-letni mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Wniosek Policji o tymczasowe aresztowanie go poparł oskarżyciel i sąd. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Przypomnijmy:

W Inowrocławiu przy ul. NMP (01.01.18r.) doszło do dwukrotnego pożaru w jednej z kamienic. Ogień tak się rozprzestrzenił, że konieczna była ewakuacja mieszkańców. Jeszcze tego samego dnia kryminalni zatrzymali mieszkańca, którego podejrzewali o podpalenie. Zebrali dowody na to, że 32-letni mężczyzna podpalił skrytkę pod schodami, a potem dziecięcy wózek. Policjanci ustalili, że motywem działania sprawcy było to, że chciał zrobić komuś na złość. Po tym, jak usłyszał zarzut sprowadzenia zdarzenia, które zagrażało życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, został doprowadzony przez policjantów do oskarżyciela.

Wczoraj (04.01.18r.) zatrzymany stanął przed sądem, który rozpatrzył wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Decyzją sądu trafił on na najbliższe 3 miesiące za kraty.  Za przestępstwo podpalenia grozi kara do 8 lat więzienia.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka