Wiadomości

Policjanci spotkali się z seniorami Związku Nauczycielstwa Polskiego w Inowrocławiu

Warto pomyśleć o własnym bezpieczeństwie i o nim rozmawiać. Temu właśnie służą liczne spotkania mundurowych z mieszkańcami.

Zagrożenia realne i potencjalne były tematem spotkania, które odbyło się dziś (08.01.18r.) w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego w Inowrocławiu. Asp. szt. Izabella Drobniecka i st. sierż. Michał Parzyszek przybliżyli uczestnikom zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Prócz wskazówek i policyjnych porad na temat przepisów poruszania się po drogach, mundurowi dyskutowali też z seniorami, jak trafiać do świadomości ludzi, by ci dbali o swoje bezpieczeństwo. Przykłady ze zdarzeń drogowych, które miały miejsce, a leżą zarówno po stronie pieszych jak i kierowców, należy analizować i o nich mówić.  

Tematów do dyskusji było wiele, bo naciągacze i oszuści, wykorzystujący metody "na wnuczka, policjanta, czy funkcjonariusza CBŚP” nadal zbierają swoje żniwo. Dlatego warto znać zasady postępowania, gdy ktoś zadzwoni i będzie prosił o gotówkę lub pilne przelanie pieniędzy na wskazane konto. Policjanci przekazali seniorom szereg materiałów promujących bezpieczeństwo. Kamizelki odblaskowe, znaczki odblaskowe i książeczki z przepisami o ruchu drogowym przydadzą się każdemu. Materiały sfinansowało Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka