Policja i banki wspólnie przeciwko oszustom - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Policja i banki wspólnie przeciwko oszustom

Metody oszustw ewoluują i sprawcy wymyślają wciąż nowe sytuacje, aby okradać seniorów. Policja i banki współdziałają w tym zakresie, by nie dopuścić, aby sprawca obłowił się czyimiś oszczędnościami.

Co jakiś czas słyszymy o przestępstwach różnymi metodami, których ofiarami padają osoby starsze. Oszuści wykorzystują ich łatwowierność, czasem brak wiedzy i zagarniają ich oszczędności. Policjanci o metodach oszustw "na wnuczka, policjanta i funkcjonariusza CBŚP" informują nie tylko Seniorów, ale wyczulają też na problem wszystkich mieszkańców. Mundurowi odwiedzają także placówki bankowe, których kierownictwo chętnie podejmuje współpracę w tym zakresie.

Ostatnio policjantka z miejscowego komisariatu sierż. szt. Mariola Witoń uczestniczyła w spotkaniach w trzech placówkach bankowych na terenie Kruszwicy. Z ich dyrektorami i kierownikami przeprowadziła rozmowy oraz udzieliła instruktażu między innymi na temat procedur bankowych w sytuacjach wymagających interwencji. W przypadku działalności oszustów często ważną rolę odgrywa czas. Dlatego, potrzebna jest błyskawiczna reakcja. Spotkanie policjantki w bankach miało na celu ustalenie, jak należy reagować na osoby starsze, które przychodzą do tych placówek i chcą wybrać wszystkie oszczędności z konta, zlikwidować lokatę lub uzyskać dużą pożyczkę. Ważny jest bowiem natychmiastowy przepływ informacji.

W jednym z takich spotkań uczestniczył Pan Waldemar Krzewina, Dyrektor kruszwickiego Banku Spółdzielczego. Popiera on działania prewencyjne prowadzone przez Policję. Dlatego, jego pracownicy są w tej dziedzinie systematycznie szkoleni i instruowani.

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka