W „budowlance” o ochronie zwierząt - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

W „budowlance” o ochronie zwierząt

Data publikacji 07.02.2018

Nie zgadzajmy się na to, by zwierzętom działa się krzywda. Podnoszenie świadomości społecznej na ten temat, może zapobiegać takim zdarzeniom. Znęcanie się nad zwierzętami jest przestępstwem.

„Z sercem, dla zwierząt”, to tytuł programu edukacyjnego, który działa na terenie powiatu inowrocławskiego od maja ubiegłego roku. Realizatorzy programu, a wśród nich weterynarze, wolontariusze i policjanci odwiedzili już wiele szkół i miejsc, podczas których edukowali o tym, jak należy, a jak nie, postępować w przypadku zwierząt.

Ostatnio (05.02) realizatorzy programu przeprowadzili zajęcia w ZSP nr 5 - inowrocławskiej „budowlance”. Tam uczniowie i grono pedagogiczne miało okazję nie tylko wysłuchać  cennych wskazówek i porad, ale też poznać ciekawych ludzi zajmujących się na co dzień, z pasji oraz z zawodu, zwierzakami. Nie zabrakło na spotkaniu policjantów, którzy nie tylko omówili zadania realizowane przez przewodników podczas służby wraz  z psami.

Uczestnicy mogli także dowiedzieć się o odpowiedzialności za wykroczenia i przestępstwa w związku z niewłaściwą opieką i traktowaniem zwierząt. Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś krzywdzi zwierzęta, tak przekonywali mundurowi. Spotkaniu towarzyszyły pokazy  i ogromne zainteresowanie uczniów.