Policyjny pasjonat rajdów i kajakowych spływów - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Policyjny pasjonat rajdów i kajakowych spływów

Data publikacji 26.06.2018

Można spędzać czas na różne sposoby. Policjant z Inowrocławia propaguje rower, kajak i obcowanie z przyrodą oraz historią.

Na co dzień mieszkaniec Gniewkowa, a służbowo to asp. szt. Patryk Nadolny Naczelnik Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Sezon letni w pełni, wiec zachęca, by wsiąść na rowery i kajaki.
Swoją przygodę z tymi sportami rozpoczął siedem lat temu i trwa ona do dziś. Zaraził swoją pasją żonę, znajomych i kolegów policjantów. Z nimi tworzą już zgrany zespół na wyprawy po Polsce. Nie ma lata, by wspólnie nie wyruszyli na rowerowe i kajakowe wyprawy. Zna wiele tras i to nie „palcem po mapie”. Brał udział w spływach Brdą, Wdą, Drwęcą, Piławą, Słupią i Zbrzycą.  

Z kajaku asp. szt. Patryk Nadolny przesiada się często na rower. Jedna trasa, to nawet pół tysiąca kilometrów. Ostatnio, co uznaje za swój sukces, przejechał z żoną i znajomymi polskie wybrzeże od Świnoujścia do Krynicy Morskiej. Na trasie tej, uczestnicy wyprawy odwiedzili wszystkie morskie latarnie. W tym roku inowrocławski policjant ma już za sobą udział w żnińskim rajdzie „Kujawsko-Pomorskie na rowery”, „Toruńskiej Masie Krytycznej”, czy też w „XII Powiatowym Rajdzie Rowerowym” w Aleksandrowie Kujawskim.

Obecnie Patryk i jego drużyna przygotowują się do pokonania rowerem trasy na Jasną Górę, gdzie każdy z nich chce zawieźć swoją intencję i podziękowania. Tak aktywny sposób spędzania wolnego czasu, to możliwość z bliska poznania piękna naszej Ojczyzny, jej walorów przyrodniczych, zabytków i historii. Wysiłek ten to również praca nad samym sobą, poprawa kondycji zdrowotnej jak również fizycznej. Szczerze do tego zachęca.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka