Gdy zachodzi potrzeba stają się nawet mechanikami - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Gdy zachodzi potrzeba stają się nawet mechanikami

Data publikacji 29.06.2018

Czy możemy w czymś pomóc? O to właśnie zapytali jednego z kierowców policjanci z Janikowa. 82-letniemu mężczyźnie pękła opona w samochodzie. W sukurs jego problemowi ruszyli policjanci: st. sierż. Adam Kawalerek i sierż. Łukasz Burzec.

Wczoraj (28.06.18) do inowrocławskiej komendy Policji przyszedł 82-latek. Wzruszony, chciał podzielić się „swoją przygodą” , która zakończyła się pozytywnie dzięki policjantom. Mężczyzna, dzień wcześniej, jechał w godzinach popołudniowych przez Janikowo. Nagle pękło mu koło i był zmuszony się zatrzymać. Rozłożył bezradnie ręce, bo zdawał sobie sprawę, że sam temu nie podoła.

Kilkanaście metrów od niego pełnił służbę policyjny patrol z komisariatu w Janikowie: st. sierż. Adam Kawalerek i sierż. Łukasz Burzec. Policjanci, widząc co się stało, podeszli do mężczyzny i zapytali, czy mogą w czymś pomóc. Taka reakcja mundurowych była jak „lek dla duszy” starszego pana. Chwilę później policjanci sprawnie wymienili koło.

Kierowca na pamiątkę tego faktu zrobił policyjnym „mechanikom” zdjęcia. Składa też policjantom serdeczne podziękowania za okazaną mu pomoc.

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka