Rowerowa mundurowa sztafeta w słusznej sprawie - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Rowerowa mundurowa sztafeta w słusznej sprawie

Data publikacji 02.07.2018

Policjant z Inowrocławia wziął udział w charytatywnej sztafecie rowerowej pn. „Mundur na Rowerze 2018 - Mundurowi Mundurowym”. Akcja przetaczała się przez całą Polskę w ważnym celu.

Pomagać można w różny sposób. Również w taki, by poprzez sztafetę rowerową działać charytatywnie. Środowisko mundurowych zintegrowało się, aby zebrać fundusze na rehabilitację policjanta i strażaka, którzy ucierpieli podczas służby. Ogólnopolska inicjatywa nosiła nazwę „Mundur na Rowerze 2018 - Mundurowi Mundurowym”. Rozpoczęła się jeszcze w maju w Białymstoku, a kończyła 30 czerwca w Łodzi. Brali w niej udział policjanci, strażacy, żołnierze, funkcjonariusze Służby Więziennej i strażnicy graniczni. Trasa do pokonania była długa, bo ponad sześć tysięcy kilometrów.

By pomóc w leczeniu  i rehabilitacji jednego z policjantów i strażakowi, uczestnicy sztafety wpłacali dowolne kwoty. Przekazywali też sobie symbolicznie „pałeczkę” w postaci dwóch wyjątkowych bransoletek. Z ramienia inowrocławskiej Policji, do sztafety przystąpił asp. szt. Patryk Nadolny Naczelnik Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego, który z racji pasji do dwóch kółek, kilometry ma w nogach. Jego 32 kilometrowa trasa wiodła z Inowrocławia do Radziejowa, którą przemierzył w około półtorej godziny. Liczył się cel, chęci i integracja z potrzebującymi.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka