Jeśli rajd po mieście to "na odblaskowo" - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Jeśli rajd po mieście to "na odblaskowo"

Data publikacji 05.07.2018

Inowrocławscy policjanci wyposażyli półkolonistów w odblaskowe kamizelki. Całą grupę będzie teraz doskonale widać, gdy będą przemierzać wakacyjne trasy.

Dziś (05.07.) w inowrocławskim klubie „Rondo”, zajęcia z zakresu bezpieczeństwa miała trzydziestoosobowa grupa półkolonistów. Przygotowując się do pieszego rajdu po mieście, dowiedzieli się ważnych zasad, na temat własnego bezpieczeństwa. To za sprawą policjantów z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego.

Znajomość podstawowych przepisów poruszania się po drogach to podstawa. Dlatego teoria i ćwiczenia musiały iść w parze. Dzieci dowiedziały się w jakich miejscach i jak prawidłowo przekraczać jezdnię. Nie brakowało wskazówek na temat kontaktów z osobami obcymi i wałęsającymi się psami. Odpowiedzialne zachowanie bowiem pozwoli na uniknięcie zagrożeń.

Podczas spotkania policjanci uczyli dzieci metod alarmowania służb, gdyby taka była konieczność. Półkoloniści otrzymali od policjantów książeczki edukacyjne z przepisami ruchu drogowego i odblaskowe kamizelki. Teraz są w pełni przygotowani do rajdu. Udanych wycieczek !

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka