Recydywista odpowie za trzy przestępstwa - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Recydywista odpowie za trzy przestępstwa

Data publikacji 06.07.2018

15 lat więzienia grozi 26-letniemu mieszkańcowi Inowrocławia. Policjanci udowodnili mu dwie kradzieże i kradzież z włamaniem. Z racji tego, że już wcześniej łamał prawo, będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Inowrocławscy kryminalni rozliczyli 26-letniego inowrocławianina za przestępstwa, których dopuścił się w ostatnich kilku dniach. Z ustaleń policjantów wynikało, że w miniony poniedziałek (2.07.18) uderzył on ręką w czołową szybę zaparkowanego na jednej z ulic Inowrocławia forda. Straty właściciel oszacował na tysiąc złotych. Dzień później, "umówił się" na terenie miasta na kupno telefonu komórkowego wartego ponad 700 zł. Nie kupił go jednak, a ukradł i uciekł, odwracając uprzednio uwagę właściciela.

Dwa dni temu (4.07.18) natomiast dyżurny z Inowrocławia został powiadomiony o kradzieży opla astry, zaparkowanego przy ul. Studziennej. Policyjne działania dowiodły, że związek z przestępstwem ma ten sam 26-latek, którego w minioną środę wypatrzył na jednej z ulic dzielnicowy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na potwierdzenie, że to on ma na koncie te trzy przestępstwa. 26-latek usłyszał trzy zarzuty: dwóch kradzieży i kradzieży z włamaniem. Skradziony opel został odzyskany, bo jego właścicielka natrafiła na swój samochód zaparkowany na terenie miasta. Kryminalni ustalili też, że sprawca, zanim go ukradł, wcześniej w nielegalny sposób wszedł w posiadanie do niego kluczyków.

Z racji tego, że dopuszczał się podobnych przestępstw w przeszłości, co oznacza recydywę, grozi mu kara podwyższona do 15 lat więzienia.
 

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka