Radosne półkolonie i moc przydatnej wiedzy - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Radosne półkolonie i moc przydatnej wiedzy

Data publikacji 10.07.2018

Kilka godzin edukacyjnego wypoczynku zapewnili dzieciom przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy i inowrocławska Policja.

Grupa w składzie: Pan Piotr Kozłowski, Pan Paweł Wygonowski i asp. szt. Izabella Drobniecka odwiedzili wczoraj (09.07) półkolonistów na wypoczynku zorganizowanym przez Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Inowrocławiu. Półkolonie zaplanowane zostały tak, by poprzez ćwiczenia, lekcje multimedialną i zajęcia ruchowe, dzieci mogły w nich w pełni uczestniczyć i dowiedzieć się jak najwięcej.

Przedstawiciele z Bydgoszczy wytłumaczyli półkolonistom, na czym polega zgłoszenie alarmowe, kto może je zgłaszać, kto je przyjmuje i jakie są zasady funkcjonowania numeru alarmowego 112. Okazało się, że nie wszystkie sytuacje były dzieciom znane. Po interaktywnych zajęciach poprowadzonych przez Piotra i Pawła, każdy z uczestników umiał się podzielić wiedzą, czego ważnego dowiedział się podczas lekcji. Wybrzmiało też zdanie wynikające z rozmów z dziećmi: Dasz dziecku telefon i masz je „z głowy”, a wtedy „na głowie” ma je operator 112.

Policjantka przeszkoliła dzieci w zakresie bezpiecznych zachowań nad wodą, w górach, w ruchu drogowym i w domu. Cenne wskazówki o tym, jak należy się zachować, a jak nie, podawały same dzieci. Lekcja bezpieczeństwa była bardzo aktywna. Toza sprawą zajęć na dworze. Zmierzyły się bowiem w rywalizacji dwie drużyny półkolonistów. Były wyścigi radiowozów, sztafeta w alkogooglach i z ratowniczymi rzutkami w odblaskowych kamizelkach. Nie brakowało dopingu i radości, bo każdy chciał wykonać zadanie jak najlepiej.

Kilka godzin zajęć minęło jak chwilka i nikt się nie nudził. Uczestniczy otrzymali od prowadzących zajęcia szereg materiałów promujących bezpieczeństwo: odblaskowe znaczki i smycze, długopisy z numerami alarmowymi, znaczki z numerami 112 oraz szereg materiałów promujących bezpieczeństwo nad wodą.

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka