Podczas wakacji uczą się... o bezpieczeństwie - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Podczas wakacji uczą się... o bezpieczeństwie

Data publikacji 10.07.2018

Półkolonistów w Gnojnie odwiedził przedstawiciel Policji. W aktywny i ciekawy sposób dzieci i młodzież mogli przypomnieć i utrwalić sobie najważniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku.

Podczas zajęć z policjantem uczestnicy wakacyjnego wypoczynku mieli okazję zmagać się zarówno intelektualnie, jak i fizycznie. Policjant Wydziału Prewencji, st. sierż. Michał Parzyszek zaproponował im rozwiązywanie edukacyjnej krzyżówki.

Sprawdzała ona wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Wszyscy razem rozwiązali ją wzorowo. Korzystając z prawdziwie pięknej aury, inne zadania odbywały się na świeżym powietrzu. Dzieci i młodzież, w formie zabawy dowiedzieli się jak wezwać pomoc w wypadku zagrożenia, a także jak takiej pomocy udzielić samemu.

Była pogadanka o zasadach poruszania się po drogach, wypoczywania na plaży i w miejscu zamieszkania. Z dużym entuzjazmem dzieci spotkały się zawody z wykorzystaniem alkogogli,  dzięki którym najmłodsi mogli przekonać się, jak wpływ alkoholu na człowieka może utrudnić nawet proste czynności. Podczas spotkania policjant wręczył uczestnikom gadżety zwiększające ich bezpieczeństwo.

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka