Gry Strategiczne z Policją – Łojewo 2018 za nami (Film) - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Gry Strategiczne z Policją – Łojewo 2018 za nami (Film)

Data publikacji 12.07.2018

Już po raz piąty, służby przygotowały mnóstwo atrakcji dla blisko stu uczestników profilaktyki pn. „Gry Strategiczne z Policją – Łojewo 2018”. Pasjonujących wręcz konkurencji było tak wiele, że nikt się nie nudził, a wytrwale pracował na punkty dla swojej drużyny. Tegoroczne "Gry..." wygrała świetlica w Jaksicach.

Wczorajsze (11.07) przedsięwzięcie odbyło się w Łojewie. Na profilaktyczny piknik złożyła się wiedza i różne konkurencje. Były również konkursy, zabawy, prezentacja możliwości sprzętu, którym dysponują służby. W tegorocznych grach uczestniczyło aż osiem świetlic wiejskich z: Latkowa, Jaksic, Turzan, Łojewa, Komaszyc, Góry, Gnojna i Słońska. Organizatorem gier była Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Gmina Inowrocław i Starostwo Powiatowe.

Zadania dla uczestników przygotowali: inowrocławska policja, straż pożarna, straż leśna, straż rybacka, wopr-owcy, policyjna IPA, przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Gry otworzył Zastępca Wójta Gminy Inowrocław Pan Marek Karólewski i zachęcając wszystkich do zmagań, docenił organizację już piąty rok z rzędu przedsięwzięcia. Przedstawiciele służb i uczestnicy otrzymali okolicznościowe identyfikatory i karty oceny. Trzeba było zaliczyć zadania u wszystkich służb. Zajęcia miały przebieg edukacyjny i pożyteczny oraz dynamiczny.

Policjanci edukowali i sprawdzali wiedzę o zagrożeniach i metodach ich unikania. Warto przecież wiedzieć na czym polega ogólne bezpieczeństwo. Policyjna IPA to stowarzyszenie. Przed uczestnikami arkana wiedzy na ten właśnie temat odkrywał policjant i przewodniczący grupy inowrocławskiej IPA.

Strażacy nie tylko zainteresowali wszystkich swoimi zadaniami, ale też uczyli uczestników jak można pomagać ludziom w pożarach i sytuacjach nagłych. Sprzęt, którym dysponowali i jego możliwości były imponujące. Straż Rybacka zaprezentowała nie tylko łódź. Strażnicy służyli graczom fachową wiedzą o wodzie i jej zasobach, choć nie tylko. Ten, kto w sposób nielegalny trudni się rybołówstwem, często wpada w tej służby zasadzkę.

Przedstawiciele z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego wzięli za cel zainteresowanie dzieci i młodzież tym, jak działa numer alarmowy 112 i co pod nim zgłaszamy. To były wartościowe i obszerne informacje na ten temat. Leśnicy nie szczędzili wysiłku, by zaciekawić lasem i jego „zawartością”. Fauna i flora, zasady ich ochrony okazały się niesamowicie ciekawe. Świadczyły o tym wyjątkowe  rekwizyty przywiezione przez leśników. WOPR-owcy „przerobili“ z uczestnikami gier udzielanie pomocy tonącemu oraz szereg innych sytuacji, w których trzeba pomagać. Ich stanowisko było największe.

Odwiedzili nas także dziennikarze z Telewizji Miejskiej w Inowrocławiu, którzy „kręcili“ relację z przedsięwzięcia. Najwięcej punktów w grach zdobyła drużyna z Jaksic. Choć pozostałe grupy miały minimalne różnice w punktach, to liczyła się dawka wiedzy i dobra zabawa.

Na koniec były upominki. Wszyscy uczestnicy otrzymali torby i bidony ufundowane przez Gminę Inowrocław. Ponadto Starostwo Powiatowe zadbało o wyposażenie dzieci w piórniki, a opiekunów w kodeksy drogowe i apteczki. Podsumowanie "Gier..." należało do Pana Marka Karólewskiego. Dzień dopełnił poczęstunek przygotowany przez Centrum Integracji Społecznej w Łojewie.

Policja składa podziękowania za wzorową organizację wszystkim służbom i instytucjom, które wzięły udział w "Grach..."

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka
Ładowanie odtwarzacza...