Trwają policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły” - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Trwają policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły”

Data publikacji 03.09.2018

Dziś (03.09.18r.) pierwszy dzień szkoły. Policjanci i strażnicy miejscy na terenie powiatu inowrocławskiego działają, by dbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w drodze do i ze szkoły.

Rolą policjantów jest prowadzenie działań prewencyjnych w rejonach szkół. Ponadto główny cel to oddziaływanie profilaktyczne  i edukacyjne oraz przeciwdziałanie zagrożeniom i reagowanie na nie. Najważniejsze jest to, aby zmierzające do i ze szkoły dzieci i młodzież były bezpieczne.

Podczas dzisiejszych działań policjanci wręczali najmłodszym dzieciom znaczki odblaskowe  ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu. Gmina Inowrocław zadbała o przygotowanie wspólnie z inowrocławską Policją wyjątkowych planów lekcji, które zawierają ważne dla dzieci wskazówki, ale też m.in. logo akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”.

Spotkania policjantów z dziećmi, to również rozmowy na temat podstawowych zasad ruchu drogowego. Dlatego zwłaszcza dziś funkcjonariusze przypominali o tych zasadach. Adresatem policyjnych rozmów byli także rodzice, którzy zostali poproszeni o prowadzenie z dziećmi rozmów edukacyjnych w domach, a dotyczących na przykład ruchu drogowego.

Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznego Roku Szkolnego !

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka