Bezpieczeństwo i aktywizacja seniorów - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Bezpieczeństwo i aktywizacja seniorów

Data publikacji 17.09.2018

To główne powody pikniku zorganizowanego przez Dom Dziennego Pobytu „Życzliwa Przystań” w Inowrocławiu dla jego bywalców. By plenerowa impreza łączyła, to co ważne i przyjemne z pożytecznym, do udziału w przedsięwzięciu została zaproszona policjantka.

W Inowrocławiu są dwie placówki Domu Dziennego Pobytu „Życzliwa Przystań”, przy ul. Wachowiaka i ul. Łokietka. Aura pogodowa sprzyja nadal spędzaniu czasu wolnego na powietrzu, dlatego agroturystyczne gospodarstwo w Jaksicach gościło ostatnio grupę blisko pięćdziesięciu seniorów.

Asp. szt. Izabella Drobniecka z inowrocławskiej Policji przeprowadziła z seniorami zajęcia na temat ich bezpieczeństwa. Zasady poruszania się po drogach, pieszo i rowerami, policjantka omówiła w ramach testu wiedzy dla uczestników. Niektóre z zagadnień okazały się wcale niełatwe, bo sytuacje na drogach są różne i nieprzewidywalne. Wspólnie szukaliśmy rozwiązań z problemu.

Zagrożenie, które jest cały czas aktualne, jeśli chodzi o seniorów, to oszustwa różnymi metodami „na wnuczka, na policjanta, funkcjonariusza CBŚP”. Dlatego część spotkania dotyczyło nauki jak należy się zachować, gdyby zadzwonił ktoś i mówił o pieniądzach lub o rzekomo tajnej akcji Policji. Uwaga, zawsze to wymyślona historia. Policjantka mówiła jak reagować, by nie dać się nabrać. Ostrzegała też przed domokrążcami i wyczulała, by osób których nie znamy, nigdy do domów nie wpuszczać. Seniorzy zostali wyposażeni w odblaskowe elementy, taśmy, długopisy z numerami alarmowymi oraz magnesy o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. To za sprawą loterii materiałów dotyczących bezpieczeństwa, co sprawiło wszystkim wiele radości.

Organizatorzy pikniku zadbali też o aktywizację seniorów poprzez podchody z zadaniami. Był również relaks na powietrzu i poczęstunek m.in. w postaci pieczonego w ognisku ziemniaka. Piękny krajobraz i ładna pogoda towarzyszyły uczestnikom przez cały dzień.
 

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka