Przepytali policjantów, a policjanci nie pozostali im dłużni - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Przepytali policjantów, a policjanci nie pozostali im dłużni

Data publikacji 28.09.2018

To, że dzieci i młodzież wzorują się na dorosłych to nic nowego. I dobrze, bo kiedy już wiele potrafią, młodzi uczniowie chcą sprawdzić swoich „nauczycieli”. Tak było i tym razem. Do inowrocławskiej komendy zawitała grupa młodzieży z Akademii Szkolnictwa „AS” w Inowrocławiu, bo dziś przecież Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Kto kiedyś myślał o liczeniu w telefonie. Raczej do nauki tabliczki mnożenia służył kalkulator. Nic jednak nie zastąpi „pamięci i główki”, bo tabliczkę mnożenia trzeba mieć „w paluszku”. 28 września jest Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia. W tym roku akcja odbywa się już po raz szósty. Polega na tym, że to uczniowie odpytują tabliczki mnożenia dorosłych, wybierając przy tym na przykład różne grupy zawodowe. Do tabliczkowych zmagań zgłosiło się już ponad 4,5 tys. szkół w Polsce. Jedną z nich była Akademia Szkolnictwa w Inowrocławiu.

Grupa uczniów wraz z opiekunem odwiedziła inowrocławskich policjantów. Kilka przykładów dla policjantów WRD sierż. szt. Magdaleny Matuszak i sierż. Przemysława Bajerowskiego i sprawdzian zdany.

To nie był jednak koniec spotkania. Policjanci odwdzięczyli się uczniom „egzaminem” ze znajomości przepisów. Pytania, które padły to: wymień trzy znaki nakazu, kiedy i w jakich sytuacjach jest obowiązek noszenia elementów odblaskowych, kto może poruszać się motorowerem. Tu również padły bezbłędne odpowiedzi.

Krótkie spotkanie przyniosło wszystkim wiele radości. Uczniowie otrzymali od policjantów upominki dotyczące bezpieczeństwa. Powtórka tabliczki mnożenia i ze znajomości przepisów przyda się przecież każdemu!

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka