Zwiedzali siedzibę policjantów - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Zwiedzali siedzibę policjantów

Data publikacji 03.10.2018

Przedszkolaki poznają ciekawe miejsce i zawody. Jako cel swojej wycieczki wybrali Komendę Powiatową Policji w Inowrocławiu. Dowiedzieli się o wielu zadaniach, które realizują mundurowi. Wizyta miała przebieg pełen niespodzianek.

Dziś (03.10) dzieci z inowrocławskiego przedszkola „Kujawskie dzieci” zawitały na ul. Toruńską 13-15, gdzie mieści się Komenda Powiatowa Policji. Już w progu budynku powitali ich policjanci, którzy przygotowali dla dzieci wiele atrakcji, by wizyta ta była ciekawa. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega służba dyżurnego i jakie są jego zadania. Opowiedział o tym sierż. szt. Krzysztof Lewandowski.

Zwiedzającym budynek, policjantka opowiedziała nieco o historii  i modernizacji komendy. Dzieci bardzo zainteresował łącznik między budynkami, który uznali za wyjątkowy taras widokowy.

Gdy spotkali policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, ci zaprezentowali im radiowóz oraz jego wyposażenie. Nie obyło się oczywiście bez pokazu sygnałów dźwiękowych policyjnego wozu.

Spotkanie miało dalszy ciąg na policyjnej sali odpraw, gdzie dzieci rozwiązywały zagadki kreskówkowego SpongeBoba dotyczące zasad bezpieczeństwa dla pieszych i pasażerów różnych pojazdów. Było przy tym nieco główkowania.

O swojej służbie opowiedział również policjant Wydziału Prewencji mł. asp. Grzegorz Małetka. Ponadto przedszkolaki miały okazję zaznajomić się z wyposażeniem, którym posługuje się w służbie technik kryminalistyki. Pobieranie odbitek linii papilarnych i ich oglądanie przez lupę, sprawiło dzieciom wiele radości. Poznanymi zasadami dotyczącymi ich bezpieczeństwa, dzieci mogły się wykazać w quizie wiedzy z upominkami.

Uśmiech na buziach dzieci był dla policjantów najlepszym podziękowaniem za wyjątkowo miłe spotkanie.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka