Policja apeluje! Ostrożniej na drogach! - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Policja apeluje! Ostrożniej na drogach!

Data publikacji 04.10.2018

Ostatnie dni to gwałtowne zmiany pogodowe i trudniejsze warunki na drogach. Nie wszyscy mają tego świadomość i dlatego policjanci apelują. Jedź wolniej, dostosuj prędkość do sytuacji na drodze.

Miniona doba na terenie powiatu inowrocławskiego to 14 kolizji drogowych. Przyczynami są: najechanie na tył pojazdu poprzedzającego, nadmierna prędkość i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Wczoraj (03.10) po północy doszło też do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W m. Chełmce gmina Kruszwica, jadąca samochodem marki VW Golf 21-letnia kobieta,  jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, na łuku wypadła z drogi dachując, na skutek czego zginęła na miejscu. W Inowrocławiu (03.10) na ul. Średniej 31-letni mężczyzna najprawdopodobniej wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd. Mężczyzna został potrącony przez kierującego mercedesem i trafił z obrażeniami do szpitala

Okoliczności i przyczyny obu wypadków bada policja pod nadzorem prokuratora.

Pamiętajmy, że wszyscy mamy wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Dlatego miejmy świadomość zagrożeń i starajmy się jechać oraz przemieszczać tak, by wszyscy cali i zdrowi docierali do celu swojej podróży.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka