O bezpieczeństwie na drogach z uczniami - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

O bezpieczeństwie na drogach z uczniami

Policjanci WRD z Inowrocławia odwiedzili Szkołę Podstawową nr 10. Zajęcia z bezpieczeństwa są potrzebne, bo wszyscy jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego.

Podstawowe przepisy kodeksu drogowego znać warto. Dlatego policjanci „drogówki” prowadzą w ramach profilaktyki społecznej pogadanki w szkołach. To nie tylko rozmowa z uczniami o tym, jak poruszać się po ulicach. To również przykłady wielu zdarzeń, których można było uniknąć. Uczniowie docierają do szkół w różny sposób.

Niektórzy pieszo, inni rowerami, jeszcze inni samochodami, czy autobusem. To ważna sprawa dla każdego ucznia, by zawsze pamiętał o zasadach ruchu drogowego. Przekraczanie jezdni powinno być przemyślane i zgodnie z regułami. Rozglądamy się w lewo, w prawo, jeszcze raz w lewo i wówczas przechodzimy jezdnię.

Poranki bywają już mgliste. Dlatego policjanci  analizowali z uczniami korzyści płynące z noszenia elementów odblaskowych czy kamizelek. Nikt przecież nie chce być potrącony przez pojazd. Stąd apel mundurowych o zaopatrzenie się w odblaski.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka