Uczyli się jak być bezpiecznymi przedszkolakami - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Uczyli się jak być bezpiecznymi przedszkolakami

Data publikacji 09.10.2018

Wychowankowie inowrocławskich przedszkoli "Ciuchcia" i "U Jasia i Małgosi" gościli profilaktyka. Najważniejsze zasady bezpieczeństwa przybliżył im policjant inowrocławskiej komendy.

Lekcje poświęcone bezpieczeństwu najmłodszych przygotował st. sierż. Michał Parzyszek na co dzień pracujący z młodzieżą. Zachęcone do zajęć przedszkolaki świetnie pracowały, aby określić czym dla nich jest bezpieczeństwo oraz jak mogą o nie zadbać. Wykazały się również sporą wiedzą na temat służby policjanta. Z zainteresowaniem oglądały mundur i wyposażenie  służbowe.

Najmłodsi dowiedzieli się jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, sposobów korzystania z fotelika samochodowego i noszenia odblasków. Dzieci słusznie podkreśliły, że najważniejszą osobą dla nich podczas spacerów i drogi do przedszkola jest ktoś bliski: rodzice, dziadkowie. To oni powinni czuwać nad ich bezpieczeństwem i uczyć zasad. Podczas spotkania dzieci żywo interesowały się zarówno informacjami przekazywanymi przez policjanta, ale też tubą pokazującą efekty noszenia odblasków. Wpajanie dzieciom zasad bezpieczeństwa, będzie procentowało w przyszłości.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka