Dwie kobiety podejrzane o rozbój - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Dwie kobiety podejrzane o rozbój

Data publikacji 09.10.2018

12 lat więzienia grozi dwóm kobietom, które zostały zatrzymane przez pakoskich policjantów. Usłyszały one zarzuty dotyczące popełnienia przestępstwa rozboju.

Wczoraj (08.10) policjanci z komisariatu policji w Pakości doprowadzili do oskarżyciela dwie 29-letnie kobiety. Decyzją prokuratora do czasu rozprawy zostały one objęte policyjnym dozorem.

O przestępstwie pakoscy policjanci zostali powiadomieni dwa dni temu (07.10). Do zdarzenia doszło tego dnia po godz. 6.00. Gdy jednego z mieszkańców bloku obudziły hałasy na klatce, postanowił to sprawdzić i uciszyć głośne osoby. Wówczas to został zaatakowany przez dwie kobiety, które go pobiły, kopały i doprowadziły do stanu bezbronności. Następnie ukradły mu telefon komórkowy warty 2 tys. zł.

Policjanci zebrali informacje na temat zdarzenia i mając rysopisy sprawczyń szukali je. Obie kobiety zostały zatrzymane już po kilku godzinach od rozboju. Wpadły w ręce policjantów w swoich mieszkaniach. Trwały poszukiwania skradzionego mienia. Mundurowi znaleźli telefon w przydrożnym rowie, bo napastniczki pozbyły się go zaraz po przestępstwie. Wczoraj kobiety usłyszały zarzut rozboju. Grozi  im za to kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka