Wiadomości

Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu „Życzliwa Przystań” działają na rzecz bezpieczeństwa i nagrali film (Film)

Data publikacji 11.10.2018

Z misją edukacyjną skierowaną zarówno do dzieci jak i dorosłych ruszyli inowrocławscy seniorzy. Przy wsparciu merytorycznym Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu nagrali oni film pt. „Zasad wzywania pomocy warto uczyć od dziecka”.

To ważne, by starsze pokolenie uczyło młodsze, a to młodsze czerpało od niego naukę i doświadczenie.  Dlatego o tym, jak postępować, by być bezpiecznym, tym razem przekaz poszedł od inowrocławskich seniorów z Domu Dziennego Pobytu w Inowrocławiu „Życzliwa Przystań”, placówki kierowanej przez Panią Joannę Harenda.

Aktywna grupa seniorów pod kierunkiem opiekunów Pani Haliny Szota, instruktora do spraw kulturalno-oświatowych Pani Katarzyny Sowińskiej i przedstawicielki inowrocławskiej Policji asp. szt. Izabelli Drobnieckiej, wpadła na pomysł nagrania spotu dotyczącego tego, czego dorośli powinni uczyć dzieci, gdy chodzi o wzywanie pomocy. Ratunek może być przecież potrzebny każdemu niespodziewanie i w każdej chwili w domu, szkole, na ulicy. Dlatego scenariusz filmu powstał w oparciu o rozmowę z dziećmi w domach na ten właśnie temat. Fabuła filmu jest z pewnością ciekawa i zmusza do refleksji. W rolę aktorów amatorów wcielili się oczywiście sami seniorzy z placówki wraz z opiekunami. Nagranie i montaż wykonał Pan Wojciech Kłosowski, zaprzyjaźniony z seniorami student Wydziału Zarządzania i Nauk Społecznych w Inowrocławiu Wyższej Szkoły Gospodarki.

Spot był jednym z ponad pięćdziesięciu, który został wysłany na konkurs pn. „Aktywny senior to bezpieczny senior” ogłoszony przez MSWiA. Choć nie udało się wygrać, to samo przedsięwzięcie było dla seniorów wielką przygodą. Jak podopieczni poradzili sobie w roli zarówno dziadków jak i dzieci zobacz sam.

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka
Ładowanie odtwarzacza...