Przeszli kurs teoretyczny i praktyczny z techniki jazdy! (Film) - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Przeszli kurs teoretyczny i praktyczny z techniki jazdy! (Film)

Data publikacji 16.10.2018

Tegoroczna jesienna edycja z techniki jazdy miała na celu szkolenie w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnicy treningu mogli poszerzyć swoją wiedzę o sytuacji na drogach, dowiedzieć się rzeczy nowych, ale też co ważne praktycznie poćwiczyć.

Organizatorami inicjatywy byli: Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, WORD Odział Terenowy w Inowrocławiu, Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu oraz Starostwo Powiatowe. To ważne, by wspólnie działać na rzecz mieszkańców.

Chętnych do udziału w warsztatach policjanci wyłonili spośród osób, które wyznaczonego dnia zadzwoniły na Policję i zgłosiły swój akces. Lista chętnych zapełniła się w kilkanaście minut, a telefonów było blisko pięćdziesiąt.

Organizatorzy zadbali o szereg zajęć. Moderatorem spotkania była  asp. szt. Izabella Drobniecka. Uczestników powitał kierownik WORD-u Pan Jarosław Kopeć. Podkreślił, że czas wypełni wszystkim teoria i warsztaty z techniki jazdy, ale nie tylko.

„Kursanci” mieli okazję w kilka minut zmierzyć się z testem wiedzy z zakresu przepisów kodeksu drogowego. Poprawność testu sprawdzili egzaminatorzy WORD-u Pan Lucjan Leśniak i Pan Sławomir Wudniak. I tu najlepiej wypadły Panie Alicja i Monika oraz Pan Patryk. Za wyniki testu otrzymali oni apteczki samochodowe. 

W części poprowadzonej przez policjantów był blok informacyjny na temat: poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podstawowych błędów kierowców i pieszych na drodze, trudności i sytuacji w różnej pogodzie jeśli chodzi o podróżowanie. Zagadnienia omówił Naczelnik WRD kom. Sebastian Górski. Sierż. szt. Magdalena Matuszak i sierż. Przemysław Bajerowski zaprezentowali sprzęt jakim dysponuje „drogówka”. Omówiony został także sposób ich działania oraz inne ciekawostki tematyczne.

Przedstawiciele z inowrocławskiego „Medyka” przeszkolili uczestników z tak ważnej i przydatnej wszystkim pierwszej pomocy przedmedycznej. Tutaj specjalistkami były nauczycielki Panie Monika Kurzawa i Monika Kwaśniewska-Adryan wraz ze swoimi uczennicami Joanną Pietruszką i Emilią Krysztofiak. To dzięki im wszyscy mogli zaczerpnąć dobrych wzorców, praktyki i wyeliminować wszelkie błędy podczas udzielania pomocy. Każdy z uczestników miał okazję jeździć samochodami WORD-u wraz z egzaminatorami po placu manewrowym. Był też test Stewarta, który polegał na jeździe samochodem z zamontowanym specjalnym talerzem i umieszczoną na nim piłeczką. To był nie lada wyczyn, aby precyzyjnie pokonać trasę.

Kierowcy mieli wiele pytań do policjantów, egzaminatorów i  specjalistów z RKO. Spotkanie było też okazją do dyskusji. Szkolenie zakończyło się podsumowaniem i wręczeniem upominków w postaci: książeczek o pierwszej pomocy, elementów odblaskowych, piórników, kodeksów drogowych, które to ufundował WORD Oddział terenowy Inowrocław i Starostwo Powiatowe. Uczestnicy szkolenia co godne uwagi wykazali się pilnością, a pochwał nie szczędzili im wszyscy prowadzący zajęcia.

Życzymy szerokiej drogi!

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka
Ładowanie odtwarzacza...