Wiadomości

Komendant Policji, Starosta Inowrocławski oraz Sekretarz Powiatu podziękowali mieszkańcom za godną naśladowania postawę

Data publikacji 16.10.2018

Być może ktoś powie, że to nic takiego, a to jednak wielka sprawa. Zaproszeni do siedziby inowrocławskiej policji czterej mężczyźni przyczynili się do zatrzymania przestępców. Tym samym wykazali się odwagą i bohaterstwem.

Dziś (16.10) Komendant Powiatowy Policji w Inowrocławiu insp. Marcin Ratajczak, Starosta Inowrocławski Pan Tadeusz Majewski wraz z Sekretarz Powiatu Panią Aleksandrą Szubargą spotkali się z mężczyznami, którzy mogą szczycić się swoją postawą.

Dzięki jednemu z mieszkańców, który pragnie pozostać anonimowy, policjanci dotarli do sprawcy. Reakcja mężczyzny zapobiegła przestępstwu wobec dziecka. Pozostali trzej, Panowie: Szymon, Adrian i Jakub zareagowali bardzo szybko i przyczynili się do ujęcia jednego ze sprawców  rozboju w dniu 31 sierpnia 2018 roku. Zebrane dowody przez policję skutkowały postawieniem zarzutów osobom zatrzymanym i tymczasowym ich aresztowaniem.

Zaproszeni mężczyźni otrzymali okolicznościowe statuetki ufundowane przez Starostwo Powiatowe oraz listy gratulacyjne i upominki. Usłyszeli też słowa bezinteresowności, czujności oraz o kreowaniu praworządnych zachowań, które świadczą o wysokiej wrażliwości i stanowią wzór godny naśladowania. Zarówno Starosta jak i Komendant dziękują za pomoc życzyli mężczyznom pomyślnej przyszłości, bogatej w wiele osobistych i zawodowych sukcesów, powodzenia oraz spełnienia wszystkich planów i zamierzeń.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka