Przekonują do tego, by pomagać - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Przekonują do tego, by pomagać

Na wyjątkowym evencie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Inowrocławiu spotkają się przedstawiciele służb oraz instytucji z młodzieżą. Cel jest jeden, pokazanie, że już jako młodzi ludzie mogą nieść pomoc i dbać o bezpieczeństwo własne oraz innych.

 „Dar krwi darem serca, dar krwi darem życia”. Pod takim hasłem odbędzie się wyjątkowe w przebiegu spotkanie w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Inowrocławiu. Event odbędzie się 24.10.2018r. w godz. 9.00 – 13.00 w ZSP nr 1 przy ul. Poznańskiej w Inowrocławiu.

W sali gimnastycznej szkoły zagości profilaktyka społeczna, a w jednej z klas odbędzie się pobór krwi. Przedsięwzięcie organizują: Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Bydgoszczy – Terenowy Oddział w Inowrocławiu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Nadgoplańskie WOPR w Kruszwicy, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Inowrocławiu, Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu oraz Studio Tańca Adama Borzęckiego.

Cała akcja wiąże się z promowaniem włączania się w akcje oddawania krwi i ratowania ludzi. Ponadto ważne jest uświadamianie młodzieży, by każdy reagował, gdy widzi wypadek drogowy i spieszył z pomocą. Zbiórka krwi dedykowana jest dyrektorowi ZSP im. Jana Pawla II w Kościelcu.

Podczas spotkania: finał konkursu plastycznego, scenki sytuacyjne i ratownicze, zmagania quizowe, duża dawka informacji o zagrożeniach i radzeniu sobie z nimi, zdobycie wiedzy o zasadności korzystania z numeru 112, występy szkolnych zespołów oraz wiele innych atrakcji.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka