Wiadomości

W biciu rekordu w resuscytacji wziął też udział policyjny przewodnik

Asp. Krzysztof Lamański policyjny przewodnik pojawił się wczoraj z Cwaniakiem w „Medyku”, wcale nie z powodu interwencji. Uczestniczył w próbie bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Cała aula szkolna inowrocławskiego „Medyka”, była wypełniona po brzegi uczestnikami, którzy zgłosili się do próby bicia rekordu. Impreza odbyła się wczoraj (16.10) w ramach obchodów Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Organizatorem była Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do walki przystąpili uczniowie szkół, przedstawiciele instytucji, służb, nawet przedszkolaki oraz wszyscy chętni.  Inowrocławską Policję reprezentował asp. Krzysztof Lamański, który pojawił się w szkole z psem Cwaniakiem.

Stanowisk do resuscytacji przygotowano aż dziesięć. Impreza zaczęła się od instruktażu. Nad prawidłowością i miłym klimatem spotkania czuwała Pani Urszula Majewska Dyrektor szkoły i nauczycielka Monika Kurzawa. Choć bicie rekordu trwało pół godziny, to ważne było również to, aby zdobyć wyjątkowe umiejętności w ratownictwie i sprawdzić się.
 
 

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka