Skomentowali film profilaktyczny i napisali o problemach młodzieży - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

Skomentowali film profilaktyczny i napisali o problemach młodzieży

Uczniowie klasy mundurowej ZSP nr 1 w Inowrocławiu zainicjowani przez policjantów podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat pewnej „przygody” filmowych bohaterów. Prócz morału i refleksji ważna była także opinia młodzieży na temat relacji rówieśniczych.

Uczniowie klasy mundurowej gościli ostatnio w siedzibie inowrocławskich policjantów. Wówczas prócz dużej dawki informacji o służbie w policji i wielu zagadnieniach, mieli okazję obejrzeć film profilaktyczny pt. „Domówka”. Film porusza tematykę spędzania czasu wolnego przez młodzież, ale nie tylko. Dochodzi do pewnych incydentów związanych ze spożywaniem alkoholu, robieniu komuś zdjęć i ich publikowanie, co wywołało falę hejtu. Uczniowie po projekcji filmu zostali poproszeni o napisanie relacji i swoich własnych refleksji.

Prace dwójki uczniów: Patrycji Antos i Arkadiusza Nowaka zostały wyróżnione. Dziś (23.10) w obecności Dyrektor ZSP nr 1 w Inowrocławiu Pani Grażyny Kadłubowskiej, asp. szt. Izabella Drobniecka wręczyła uczniom upominki ufundowane przez Starosto Powiatowe w Inowrocławiu. Były to plecaki, pendrivy i piórniki.

Patrycja, wyszczególniła w swojej pracy to, co wydarzyło się podczas "domówki", zorganizowanej przez jednego z nastolatków pod nieobecność rodziców: - Jesteśmy młodzi i chcemy wszystkiego zasmakować, lecz czy warto to robić w tak młodym wieku? Mamy cale życie przed sobą więc niepotrzebne nerwy i kłopoty. Na wszystko przyjdzie czas.

Arkadiusz, podkreślił problemy młodych ludzi, którzy na chwilę poczuli się „dorośli”, napisał, że: - Mając kilkanaście lat przechodzimy przez zmiany, buntujemy się, chcemy zasmakować dorosłego życia i tu pojawia się alkohol. Niestety to nas gubi, prowadzi w ślepy zaułek. „Domówka” jest traktowana jako odstresowanie, odskocznia od codzienności. Niestety czasami kończy się to bardzo źle, pod nieobecność opiekunów, z przyjemnej chwili do nawet poważnych problemów z prawem.

Gratulujemy młodzieży inwencji twórczej !

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. sztab. Izabella Drobniecka