„Bezpiecznie na rowerze” - Wiadomości - KPP w Inowrocławiu

Wiadomości

„Bezpiecznie na rowerze”

Data publikacji 26.10.2018

Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu wzięły udział w zajęciach zorganizowanych przez Urząd Miejski w Pakości w ramach promocji projektu „Budowa ścieżki rowerowej na odcinku Pakość- Aleksandrowo, gm. Barcin”. Uczestnicy spotkania rozmawiali z funkcjonariuszkami o przepisach ruchu drogowego i bezpieczeństwie.

Asp. Izabela Lewicka Woszczak oraz mł.asp. Anna Grecman  na zaproszenie pracowników Centrum Informacji Turystycznej w Pakości przeprowadziły prelekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zajęcia odbyły się w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości. Na spotkanie przybyły również dzieci z SP im. Ewarysta Estkowskiego w Pakości oraz z SP im. Armii Krajowej w Kościelcu. Spotkanie zorganizowano w ramach promocji projektu „Budowa ścieżki rowerowej na odcinku Pakość- Aleksandrowo, gm. Barcin” .

Uczestniczący w spotkaniu uczniowie klas czwartych  poznali zasady bezpiecznej jazdy rowerem.   Podczas spotkania rozmawiano  o przepisach i znakach drogowych. O tym, w co powinien być wyposażony rower i jak udzielać pierwszej pomocy.  Policjantki przypomniały dzieciom, jak ważne są odblaski, dzięki którym jesteśmy na drodze lepiej widoczni.  

Na zakończenie zajęć każdy z uczniów otrzymał opaskę odblaskową oraz wylosował gadżet rowerowy, który sfinansowany został ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

asp. Izabela Lewicka Woszczak

Publikacja: Izabela Lewicka-Woszczak